Wracamy do przedszkola :)

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok szkolny 2022/2023, w którego wkroczymy z dużymi zmianami m.in. poremontowymi. Mam nadzieję, że i dzieciom i Państwu spodobają się nowe łazienki, szatnia i korytarz.

Wraz z całym gronem pedagogicznym i pracownikami przedszkola dołożymy wszelkich starań, aby nowy rok szkolny był pełen pięknych przygód, dobrej zabawy a przede wszystkim aby dzieci bezpiecznie i radośnie spędzały każdy dzień. Zależy nam również na bardzo dobrej współpracy z Wami kochani Rodzice a także z całą społecznością lokalną.   

W przedszkolu będą funkcjonować, tak jak do tej pory 3 grupy:

– Grupa I, licząca 23 dzieci 3 i 4 letnich

– Grupa II, licząca 22 dzieci 4 i 5 letnich.

– Grupa III, licząca 25 dzieci 5 i 6 letnich.

Zostaną Państwo poinformowani poprzez mail w której grupie jest Państwa dziecko a także kto będzie jego wychowawcą. 

 1 września 2022 r. rozpoczynamy rok szkolny. Przedszkole będzie pracować w godzinach: 6.30-17.00.

Dzieci, które będą w przedszkolu pierwszy raz zapraszamy na początku ze swoją ulubioną Przytulanką. Proszę pamiętać aby w miarę możliwości w pierwsze dni zostawiać dzieci na krótko i stopniowo wydłużać czas pobytu dziecka. W grupie najmłodszej będzie przez pierwsze dni więcej Pań, które będą mogły indywidualnie zająć się Państwa dziećmi. Będą prowadzone zabawy takie jak: integrujące dzieci z grupą, zapoznawanie się z salą i paniami. Nauczyciele będą mieli do Państwa numery kontaktowe i jak tylko zaistnieje taka potrzeba będą się z Państwem kontaktować.

Dzieci do przedszkola należy przyprowadzać do godziny 9:00.

Dzieci które będą nieobecne danego dnia w przedszkolu prosimy o zgłoszenie tego faktu do godziny 9.00 (mail lub telefon)

Dzieci przyprowadzane są do przedszkola zdrowe, bez objawów chorobowych.

Staramy się aby w szatni przebywało max 3 osoby dorosłe.

Oddajemy dziecko pod opiekę nauczycielowi lub osobie pełniącej dyżur ( nie puszczamy dziecka samego bez wiedzy nauczyciela lub osoby dyżurującej a także nie zostawiamy dziecka samego w szatni czy korytarzu przedszkolnym)

Prosimy o przyniesienie wyprawki dla dzieci (przyniesione rzeczy prosimy podpisać imieniem i pierwszą literą nazwiska).

Wyprawkę prosimy przynieść pierwszego dnia przyprowadzenia dziecka do przedszkola:

  1. Pantofle antypoślizgowe z białą podeszwą (łatwe do samodzielnego ubrania przez dziecko) – dzieci z wszystkich grup.
  2. Komplet ubrań na zmianę – dzieci z wszystkich grup.
  3. Poszwa na kołdrę 160×200 oraz poduszka „jasiek” (poszewka i poduszka w jednej podpisanej reklamówce) – dzieci z grupy I.
  4. Strój do gimnastyki (biała koszulka i granatowe lub czarne spodenki) – dzieci z grupy II i III

 

W drugim tygodniu września 2022 r. odbędą się zebrania grupowe dla rodziców z nauczycielami poszczególnych grup, rozpoczynające się zebraniem z dyrektorem przedszkola. W przyszłym tygodniu poinformuję Państwa o dokładnych terminach zebrań.

                                                                                                               Emilia Górecka                       

                                                                                                         Dyrektor Przedszkola