Nasza kuchnia

O nasze zdrowe żywienie dbają trzy Panie:

Pani Zosia– intendent, Pani Agnieszka- szef kuchni i Pani Marysia– kucharka.

Pani Zosia dba o to, aby dieta była zbilansowana, a węglowodany, białka, tłuszcze były w odpowiednich proporcjach a w codziennej diecie nigdy nie zabrakło warzyw i owoców. Ważne dla nas jest również, aby wszystkie produkty były zamawiane najlepszej jakości i z przysłowiowej „najwyższej półki”.

Współpracujemy z dostawcami z regionu, dlatego mięso, warzywa, owoce i pieczywo są zawsze świeże

i dobrej jakości. Miód mamy dostarczany bezpośrednio od pszczelarza. /skarbyroztocza.com/

Nasze kucharki są wykwalifikowane i pełne pomysłów na tworzenie urozmaiconych dań. Pierogi, kluski, pyzy, racuchy są tworzone na miejscu z najlepszych składników według własnej receptury pań.

Tworzą zupy o bogatym smaku, począwszy od tych, które lubią wszystkie przedszkolaki (rosół, pomidorowa i ogórkowa), jak i te zachęcające dzieci do poznawania nowych smaków (zupy krem z grzankami, ptysiami, zupy jarzynowe, z fasolką, żurek, barszcz).

Dzieci uwielbiają ryby, a to tylko dzięki temu, że nasze Panie kucharki potrafią je znakomicie przygotować. Danie znika podczas obiadu bardzo szybko!

Na uwagę zasługują pyszne ciasta, które są serwowane na różne uroczystości lub ważne dni świętowane w naszym przedszkolu. Nauczyciele chętnie współpracują z naszymi Paniami kucharkami, organizując takie dni jak: dzień pizzy, świąteczne pierniczki, dzień warzyw i owoców, dzień soku, dzień dyni, dzień pieczonego ziemniaka (podczas którego serwowana jest przez Panie kucharki pyszna zapiekanka z ziemniaka). Raz w miesiącu dzieci mogą samodzielnie przygotować zdrowe drugie śniadanie, co daje im dużo radości i rozwija samodzielność. A co najważniejsze samodzielnie przygotowane posiłki smakują najlepiej!

Podczas śniadań i drugich śniadań, serwowane są takie dania jak: zupy mleczne, zdrowe i kolorowe kanapki, galaretki owocowe, sałatki owocowe, sałatki warzywne, jajka, wędliny, pasty z twarożku i duuuuużooooo warzyw i owoców. Współpracujemy również z firmą DZIKI SOK, która zaopatruje nasze przedszkole w zdrowe i zróżnicowane soki warzywno- owocowe, tłoczone na zimno. Soki są dostarczane raz w tygodniu. /dzikisok.pl/